O nás

Kdo jsme? Jsme malá chovatelská stanice plemene HOVAWART.

NA3_chovatelska stanice_web

Naše chovatelská stanice byla registrována roku 2013, i když zkušenosti s plemenem hovawart mám již od malička, vzhledem k tomu, že s chovem tohoto plemene začali již mí rodiče (ch.s. ze Starého Rejvízu). Prvním hovawartem byl v naší rodině Faun Plavý Vítr (nar. 1995). K němu si rodiče později pořídili fenu Jetty Plavý Vítr (nar. 2001) která je vlastně zakladatelkou chovu na Rejvízu). Z jejího prvního vrhu si pak nechali fenku Aryu (2007). Ve druhém vrhu se pak narodila naše Berrynka (2009), kterou jsem si nechala já a která se později stala „zakladatelkou“ chovatelské stanice Na3 v Černé Vodě.

Arya - Berry - Jettynka
Arya – Berry – Jettynka

Žijeme v krásné přírodě Rychlebských hor, blízko města Jeseník, ve vesnici jménem Černá Voda. Je mnoho zajímavých a krásných míst, která v okolí naší obce stojí za navštívení, ale určitě neznámější jsou Rychlebské stezky – stezky pro horská kola, která jsou vyhlášená v rámci celé ČR.

Černá Voda

Kromě hovawartice Blackberry je členem naší smečky i nalezenkyně Čikitka, německá ovčanda, které jsme se ujali. Kromě toho se v roce 2014 naše rodinka rozrostla o třetího pejska – Agenta z pod Jahodného, slovenského kopova, budoucího loveckého psa (protože hovawarti se, pravda, v myslivosti moc využít nedají 🙂 Žijeme na ranči /farmě, takže se zabýváme chovem skotu a koní ty bychom v našem výčtu neměli opomenout. No a nakonec bych taky neměla zapomenout na naši kočku Kóču …

Agent - slovenský kopov
Agent – slovenský kopov
Čikitka
Čikitka – německý ovčák; s malým Agim

 

Kóča
Kóča

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *